Európa sa hrnie do vojny

Autor: Katarína Mrvová | 10.7.2016 o 19:17 | (upravené 11.7.2016 o 19:58) Karma článku: 2,87 | Prečítané:  240x

KOMENTÁR: Dňa 25. októbra 2015 viaceré nestranné médiá zalarmovala horúca správa - „V Európe sa začala vojna.“

No aj keď to navonok tak nevyzerá a na väčšine územia starého kontinentu vládne život v zabehnutých koľajach, je táto informácia viac než závažná, priam alarmujúca i keby bola len predhodenou zmanipulovanou „pravdou“. Niekto si dal záležať, aby táto informácia obletela médiá, zvlášť necenzúrované. Vietor fúka najskôr z centra diania, z oblasti strednej Sýrie. Prvý túto vetu vyslovil operačný dôstojník policajného veliteľstva v južnom Hessensku po rozsiahlej akcii odhaľujúcej rozsiahlu sieť moslimských vojenských štruktúr v Nemecku. 

 

Turecký novinár, Mehmet Akhul, bol vypočúvaný a zadržiavaný na Policajnom riaditeľstve v jordánskom Ammáne. Informácie zverejnil v káhirskom denníku Al Ahram a na televíznej stanici Al Jezeera, ktoré naštartovali policajné akcie v Nemecku a Veľkej Británii v špecifikovaných lokalitách. Zasiahnuté sú mestá v bezprostrednej blízkosti Frankfurtu nad Mohanom (Darmstadt, Offenbach, Hanau) a vo Veľkej Británii v Leicestri, Coventry a Birminghame. Migračná vlna je vyvolaná za úplne iným účelom.

 

Akhul podrobne popísal organizačnú štruktúru bojovníkov Islamského štátu (ISIS – pozn. Islamský štát Iraku a Sýrie) v Európe. Čo sa zdá na prvý pohľad normálne, v skutočnosti nosí „masku“ nenormálnosti. Nejdem sa prikláňať k rôznym xenofobickým, nacionalistickým názorom na imigračnú vlnu, ktorá je vo svojej podstate umelo vyvolaná za úplne iným účelom, a tým je aj boj o nerastné suroviny, no len časť imigrantov spadá do skupiny chudobných ľudí, ktorí sú na úteku a bojujú o prežitie. Väčšina z nich totiž prišla do Európy za vidinou lepšieho zajtrajška, pretože vo vlastnej zemi si tento „sen“ zrealizovať nedokážu. Tu je na mieste otázka, či je Európa naozaj tak silná z vnútra, aby toto „bremeno“ dokázala uniesť a vysporiadať sa s ním bez závažného narušenia a nabúrania jej pôvodných hodnôt?

 

Ak sa na celú situáciu pozrieme z nadhľadu, môžeme povedať, že vojna sa začala pádom dvojičiek 11. septembra 2001, aj keď predtým predložený scenár verejnosti, že za to môžu teroristi, už dávno „zotreli“ rôzne necenzúrované médiá a tak hlavným aktérom, ktorý túto tragickú udalosť naaranžoval do detailov sa stali Spojené štáty americké.

 

Aké dramatické dopady bude mať celá táto imigračná vlna od etnických, geopolitických, geografických, ekonomických až po náboženské, si už teraz môžeme predstaviť.

 

 -km-
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?